Logo Szkoły Podstawowej w Obierwi
Powróć do: O szkole

Historia szkoły

Budynek starej szkoły w Obierwi 

Budynek starej szkoły w Obierwi wybudowany w latach 1909-1910.

budowa nowej szkoły w Obierwi 

W roku szkolnym 1989/90 rozpoczęto budowę nowego budynku szkoły.

1 IX 1994 r.  powitano nowy rok szkolny w nowym budynku.

 

Budowa segmentu C  

1998r. - rozbudowa szkoły o segment C. 

Z dniem 1 IX 1999r. w Obierwi powstaje Publiczne Gimnazjum i sześcioletnia Szkoła Podstawowa.

Z dniem 1 IX 2002r. Uchwałą Rady Gminy Lelis założono Zespół Szkół w Obierwi, w skład którego weszły: Szkoła Podstawowa w Obierwi i Publiczne Gimnazjum w Obierwi.

 

 Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Obierwi 
  Budowa sali gimnastycznej - lata 2009-2010.

 

Otwarcie Boiska Orlik  

 Uroczyste otwarcie Boiska Orlik- 20.05.2012r.

 

Budynek szkoły po termomodernizacji 

 Budynek szkoły po termomodernizacji-2016r.

Z dniem 1 IX 2017r. w związku z reformą oświaty Zespół Szkół w Obierwi staje się Szkołą Podstawową w Obierwi z oddziałami gimnazjalnymi (gimnazjum wygasło z dniem  31 VIII 2019r.)