Logo Szkoły Podstawowej w Obierwi

Konkurs Wycinanka Kurpiowska 2025

Ocena 0/5

Dnia 11 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej w Obierwi odbyła się X jubileuszowa edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Wycinanka Kurpiowska”. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Lelis. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią, starannością, cierpliwością oraz sprawnością manualną. Powstały niesamowite dzieła. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych naradach, werdykt przedstawiał się następująco:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Zuzanna Świder, kl. III ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim,  

II miejsce – Aniela Konarska, kl. II ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim,

III miejsce – Zofia Boruch, kl. III ze Szkoły Podstawowej w Obierwi,

Wyróżnienie – Katarzyna Deptuła, kl. III ze Szkoły Podstawowej w Lelisie.

 

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Katarzyna Czech, kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim,

II miejsce – Zofia Święcka, kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Obierwi,

III miejsce – Gabriela Laskowska, kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim,

Wyróżnienie – Łucja Ejzemberg, kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

 

W kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Wiktoria Laskowska, kl. VIII ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Przedmiejskim,

II miejsce – Michał Chaberek, kl. VIII ze Szkoły Podstawowej w Białobieli,

III miejsce – Nikola Wodeńska, kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Olszewce,

Wyróżnienie – Dominika Subczyńska, kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. 

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom. Cieszymy się, że w tym roku konkurs przyciągnął uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy. Dzięki temu możemy kultywować naszą kurpiowską tradycję i rozbudzać wrażliwość młodego pokolenia na artystyczną sztukę ludową. Bardzo dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za przybycie do naszej szkoły.

Chcemy bardzo serdecznie podziękować Paniom Wiesławie Chaberek oraz Janinie Rogalskiej za prace w komisji konkursowej. Dziękujemy również Pani Agnieszce Gromek za zorganizowanie dzieciom, w trakcie oczekiwania na wyniki konkursu, warsztatów twórczych. Podziękowania kierujemy także do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich „Ale Kurde Wianki” z Aleksandrowa oraz „Swojskie Babki” z Obierwi, które przygotowały przepyszny poczęstunek dla dzieci. (E. A.-D., A. Sz.)

 

Galeria zdjęć

DSC04531 DSC04533 DSC04537 DSC04538 DSC04539 DSC04541 DSC04542 DSC04404 DSC04407 DSC04408 DSC04410 DSC04412 DSC04414 DSC04421 DSC04431 DSC04447 DSC04451 DSC04452 DSC04462 DSC04464 DSC04468 DSC04471 DSC04472 DSC04475 DSC04479 DSC04480 DSC04482 DSC04483 DSC04488 DSC04497 DSC04500 DSC04501 DSC04502 DSC04503 DSC04504 DSC04506 DSC04507 DSC04509 DSC04513 DSC04514 DSC04515 DSC04516 DSC04518 DSC04519 DSC04520 DSC04521 DSC04522 DSC04525 DSC04527 DSC04528 DSC04529 DSC04530
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności