Logo Szkoły Podstawowej w Obierwi

Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

Ocena 0/5

Dnia 23.11.2024r. uczniowie ze szkół parafii Obierwia wzięli udział w 39 Światowych Dniach  Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które w tym roku  odbyły się w Ostrołęce. Wydarzenie zgromadziło młodych ludzi diecezji łomżyńskiej, umożliwiając wspólną modlitwę, integrację, pogłębienie wiary i dzielenie się radością chrześcijańską. Światowe Dni Młodzieży to ogólnoświatowe spotkanie młodych ludzi zainicjowane w latach 80. ubiegłego wieku przez św. Jana Pawła II. Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej rozpoczęły się o godz. 10.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia. Młodzież przywitali: biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski a także prezydent Ostrołęki - Paweł Niewiadomski. Uczestnicy słuchali konferencji, modlili się i bawili podczas koncertów i występów. Po godzinie 16.30 przemaszerowali ulicami miasta do kościoła pw. Zbawiciela Świata, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta, podsumowująca i kończąca Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej.
Dziękujemy ks. Proboszczowi dr. Sławomirowi Bartnickiemu , który wsparł młodzież w przygotowaniach i umożliwił ten niezapomniany wyjazd.
Opiekunowie:
p. R. Bogdańska
p. S. Kowalczyk
p. E. Wiśniewska

Galeria zdjęć

20241123_150045 20241123_145542 20241123_095130 20241123_101021 20241123_101026 20241123_102030 20241123_102635 20241123_123251 20241123_133453 20241123_144048
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności