Logo Szkoły Podstawowej w Obierwi

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Ocena 0/5

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Szkoła Podstawowa w Obierwi po raz kolejny przystąpiła do ŚDTM. Organizatorem głównym akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego www.wmtday.org.
Przez cały tydzień trwały w klasach gry i zabawy z tabliczką mnożenia. Na gazetce głównego korytarza szkoły zamieszczane były łamigłówki matematyczne i hasło dnia. Podczas przerw odbywały się Spacery Matematyczne pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają”- uczniowie z przygotowanymi w koszyku losami podchodzili do starszych uczniów oraz pracowników szkoły. Było dużo uśmiechu i zabawy, przybitych piątek, żółwików.
Finał odbył się w piątek 17 XI 2023 r. Każda klasa pisała kilkuminutowy sprawdzian wiedzy z tabliczki mnożenia o dostosowanym stopniu trudności: klasy 4,6,7- Tabliczka mnożenia i dzielenia oraz potęgi i kolejność wykonywania działań. Uczniowie mający tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, sprawdzili prace pisemne pod kontrolą nauczyciela matematyki.
Najlepsi uczniowie z klasy 4, 6 i 7 przystąpili do finału - testu Kahoot przygotowanego przez Panią Danutę Godzinę. Zawierał on 40 pytań - głównie tabliczka mnożenia i dzielenie, ale również proste działania na dużych liczbach oraz potęgi i porównania różnicowe i ilorazowe w krótkich zadaniach tekstowych. Była zacięta rywalizacja wiedzy, intuicji matematycznej, sprawności rachunkowej, szybkości czytania i refleksu.
Finaliści:
I miejsce: Karol Dzięgielewski - klasa VI- 90%
II miejsce: Alicja Charucka - klasa VII – 83%
III miejsce: Szymon Kubeł - klasa VII – 80%
IV miejsce: Marcelina Prusaczyk - klasa VI – 78%
V miejsce: Gabriela Mizerek - klasa VI – 75%
VI miejsce: Szymon Bakuła - klasa VII – 73%
Uczniowie młodszych klas, a nawet oddziałów przedszkolnych również tego dnia bawili się matematyką. Przeliczali, sortowali, odgadywali i rozwiązywali różne zagadki i zadania logiczne dostosowane do ich poziomu umiejętności. Tę część przygotowała i przeprowadziła Pani Katarzyna Dziekońska przy pomocy swoich uczniów z klasy III. Radości i zabawy było bardzo dużo.
Na koniec dyplomy dla zwycięzców oraz nagrody dla wszystkich uczestników w postaci tabliczki czekolady (w myśl zasady - tabliczka za tabliczkę   ) wręczyła Pani dyrektor Anna Filochowska.
Ten dzień był okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość tabliczki mnożenia nawet po latach.
Szczególnie serdecznie dziękujemy sponsorowi nagród - Panu Michałowi Kowalczykowi z Obierwi, właścicielowi sklepu GROSZEK.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział oraz zapraszamy za rok.

Galeria zdjęć

403605129_852591019989560_6831180630783200398_n 403605906_852589286656400_6445906718877969287_n 403606118_852590336656295_2955055938821555005_n 403607355_852589333323062_7834415457952358684_n 403611898_852590639989598_8035564042795827074_n 403629330_852589843323011_5490219865888940113_n 403629601_852587366656592_1415157444231207221_n 402467168_852586733323322_4145918811859953000_n 402563384_852586783323317_3895428931288479709_n 403592857_852591119989550_3275614462698912776_n 403592866_852591066656222_2484539141778310693_n 403602234_852591579989504_3591569162881733412_n 403602402_852591849989477_7195488491909393287_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności