Logo Szkoły Podstawowej w Obierwi

Listopad dla zdrowia

Ocena 0/5

Miesiąc listopad ogłosiliśmy w szkole miesiącem dla zdrowia. Uczniowie w ramach zajęć zarówno edukacyjnych, dodatkowych i opiekuńczo – wychowawczych uczyli się jak zdrowo żyć. W pierwszym tygodniu na gazetce szkolnej systematycznie pojawiały się ciekawe informacje na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i niewskazanych dla człowieka dodatków do żywności. Następnie każda klasa przygotowała jakiś smaczny posiłek w zdrowej wersji: grupa Jagódek – zdrowy koktajl, Sówki – smakowite szaszłyki owocowe, uczniowie klas I-III wyczarowali dla siebie zdrowe śniadanko, w klasie IV wszystkim smakowały zdrowe szaszłyki owocowe, klasa V wybrała chyba najsmaczniejszy posiłek – pełnoziarnistą tortillę w wersji bogatej w witaminy i inne składniki. Uczniowie klasy VII poznali tajniki przyrządzenia bomby witaminowej postaci zakwasu buraczanego i smoothie ze zdrowymi roślinnymi tłuszczami. Klasa VIII na słodko przygotowała gofry z mąki pełnoziarnistej z dżemami z domowych piwnicznych zapasów. Następnie odbył się „tydzień z aktywną dużą przerwą” z radiowęzła popłynęła muzyka disco, tańczyliśmy belgijkę, macarenę, chocolate i wiele innych tańców przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli – muzyka zostanie z nami na dłużej. Uczniowie klas młodszych mogli wykazać się tężyzną fizyczną w Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych – wszyscy zostali zwycięzcami.

Podsumowaniem akcji były konkursy dotyczące znajomości piramidy zdrowia, zdrowych zasad odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie itp.W klasie I trudno uhonorowano wszystkich uczniów, którzy oddali prace konkursowe: Marcel Sobiech, Łukasz Domurad, Michalina  Dębska, Marysia Dębska, Michalina Gadomska, Jakub Nieciecki, Aleksandra Dyko, Jagoda Mrozek i Antoni Szczubełek . W klasie II wyróżnienie otrzymała Hania Gers i Patrycja Dzięgielewska, III m. - Hania Łukasik, IIm. - Ania Taradejna, Im. - Liliana Dymerska, W klasie III wyróżnienie otrzymała Zosia Szczepanek, IIIm. - Oliwier Brzozowski, IIm. - Amelia Taradejna, Im. - Zosia Boruch. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w quizie o zdrowiu, ponadto klasa IV miała jedno zadanie do wykonania – opisać układ pokarmowy, klasa V musiała wykonać zadanie klasy IV i ponadto szczegółowo omówić piramidę żywienia. Dla klasy VII oprócz dwóch poprzednich, dodatkowym zadaniem było zbadanie wskaźnika  BMI członków swojej rodziny i przypisanie do zakresu referencyjnego normy, niedowagi lub nadwagi. Uczniowie klasy VIII oprócz trzech poprzednich zadań zajmowali się swoją dietą. Spisali posiłki z całego dnia, zważyli to co zjedli i obliczyli kaloryczność żywności, którą zasilili swój organizm.  W klasach IV-VI wyróżnienie otrzymali Jakub Dawid i Fabian Koczkodan, a pierwsze miejsce zajęła Hania Sobiech. W kategorii klas VII-VIII rywalizacja była bardzo zacięta, wyróżnienie otrzymali  Zosia Szczepanek kl.  VIII i Kasia Mroczkowska kl. VII, III m. - Marcelina Prusaczyk i Ola Orłowska klasa VII, II m - Maja Zera, Im. - Ola Mróz.

Agnieszka Szczubełek

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 13a 13b 13c 13d 13e 13f 13g 13h 13i 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności